Najczęstsze kłopoty kobiet na emeryturze
W przypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za mężczyznami, jeśli chodzi o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Kobiety w średnim wieku całkowicie zdają sobie sprawę z tego dylematu i tego, jak niesłychanie je to dotyka. Przeanalizujmy co poniektóre z przyczyn, dla jakich tak się stało, i sposoby, w które damy mogą zapobiegać problemom na emeryturze.

Kobieta na emeryturze a kłopoty finansowe
W wielu branżach damy w tym samym wieku nie zyskiwały tyle samo, co mężczyźni. Co więcej ich kariera została przerwana w związku z posiadaniem dzieci i przebywaniem w domu, co miało związek z tym, iż musiały wychowywać własne dzieci. W co niektórych wypadkach porzucając prywatne aspiracje zawodowe, zaczęły podróżować z małżonkiem, kiedy był w stanie kształtować własną karierę. Kiedy damy te były gotowe do ponownego wejścia na rynek pracy, strwoniły cenny czas oraz dochody, a także składki na ubezpieczenie społeczne.
Następnym elementem prowadzącym do braku gotowości kobiet jest to, że kobiety są naturalnymi opiekunami własnej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w których damy musiały poprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w mieszkaniu, zapewniające niezbędną opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicielom bądź też teściom oraz prawdopodobnie schorowanemu mężowi. Prócz tego wszystkiego, przyspieszenie wskaźnika rozwodów dla osób powyżej 50-tego roku życia, przysporzyło się do niestabilności finansowej kobiet. Niepokój otaczający tę realność pogarsza fakt, iż kobiety przeważnie żyją dłużej aniżeli mężczyźni oraz z reguły mają więcej problemów medycznych.