Energiczna na emeryturze
Wiek tak naprawdę to wyłącznie numer. Masz prawo mieć 55 lat, lecz wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jakkolwiek możesz także posiadać 50 lat, jednakowoż wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak odpowiednio dbasz o własne ciało oraz co robisz, by pozostać aktywną.

strona dla kobiety

Działalność fizyczna – czy już za późno, aby rozpocząć?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną jednostką w wieku 20, 30 lub też 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo wspomóc w rozwiązaniu niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności oraz ogólnie spowodować, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla pań na emeryturze są różnorodne! Od około 50 roku życia przeciętna osoba traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na poprawie masy mięśniowej oraz siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą także pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie namawiają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, potrafią one też silnie zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak przyrost masy ciała.